pajęczak

Wystawy

Wyjątkowe miejsce i ciekawe okazy zwierząt, których część można dotykać i robić sobie z nimi zdjęcia.

jaszczurka

Sklep zoologiczny

Stacjonarny i internetowy sklep zoologiczny - zwierzęta egzotyczne, akcesoria terrarystyczne, karmówka.

żaba

Hodowla zwierząt

Hodowla zwierząt egzotycznych - staramy się rozmnażać ciekawe zwierzęta dla wymagających terrarystów.

Wiewiórka

ZOO TEAM Akademia

Profesjonalne i autorskie zajęcia dla terrarystów na temat hodowli zwierząt egzotycznych.

Creobroter gemmatus (Modliszka oczkowa)

Nazewnictwo

Nazwa łacińska: Creobroter gemmatus

Nazwa polska: Modliszka oczkowa

Informacje ogólne

Gatunek bardzo popularny w terrarystyce. Samica dorasta do 3,5-4cm długości ciała i przechodzi 7 wylinek. Samiec dorasta do 3cm i przechodzi 6 wylinek. Modliszka ta posiada na skrzydłach wzór przypominający oko. Służy jej on do obrony. W sytuacji zagrożenia modliszka rozpościera skrzydła i straszy napastnika dwoma dużymi oczami. Taki element zaskoczenia często pozwala im przetrwać. Aktywność dzienna. Tryb życia naroślinny.

Występowanie i biotop

Zamieszkuje lasy deszczowe Wietnamu.

WARUNKI HODOWLI

Terrarium

Orientacja pionowa. Modliszki trzymamy pojedynczo. Nie wymagają dużego terrarium. Wymiary terrarium  dla dorosłej samicy: 10x10x15cm (dł x gł x wys). Samcom wystarczy mniejsze terrarium.

Wystrój tropikalny z dużą ilością żywych roślin. Jako podłoże świetnie sprawdzi się torf, włókno kokosowe lub mech. Modliszki można hodować również bez wystroju, w stylu minimalistycznym. Należy wtedy zapewnić im siatkę na suficie i jednej ściance, aby modliszka nie miała problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do linienia.

Oświetlenie: nie powinno być zbyt jaskrawe.

Temperatura i wilgotność

Temperatura w dzień: 25-30°C. Wilgotność na poziomie 50-80%.

Żywienie 

Polują na różnorodne owady. Możemy je karmić muszkami owocówkami, hermetią, imago mola woskowego i jedwabnika morwowego, karaczanami i świerszczami o miękkim pancerzu.

ROZMNAŻANIE

Rozmnażanie tego gatunku jest dosyć łatwe. Samice osiągają dojrzałość płciową ok. 2 tygodnie, a samce 1 tydzień po ostatniej wylince. Zanim połączymy parkę, należy porządnie nakarmić samicę. Kopulacja trwa około 6-7 godzin. Samica składa ooteki (pakiety jaj) i przytwierdzają je do elementów wystroju. Pierwszą ootekę samica składa 4-6 tygodni po kopulacji, a następne składa kolejne 5-7 ooteki w odstępach co 7-10 dni. W każdej ootece znajduje się 20-60 jaj. Młode lęgną się po ok. 4-7 tygodniach inkubacji w temperaturze 25-28°C.

Misja ZOO TEAM

logo ZOO TEAMOswoić ludzi z naturą oraz dbać nieustannie o swój rozwój, promować wśród ludzi ideę świadomej hodowli zwierząt egzotycznych oraz przyczyniać się do zmniejszenia agresywnych postaw wobec nich.

  

Rezerwuj teraz